مراقبت بعد از عمل کیست مویی

مدت زمان لازم برای بهبودی کامل به عوامل متعددی از جمله روش و نوع انجام عمل جراحی ، مراقبت بعد از عمل کیست مویی بستگی دارد و همچنین از فردی به فرد دیگر تفاوت دارد. در ادامه در مورد مراقبت بعد از عمل کیست مویی خواهید خواند.

 

مراقبت بعد از عمل کیست مویی

 

مدت زمان دستیابی به بهبودی کامل بعد از عمل کیست مویی

بطور کلی در صورتی که جراحی به روش بسته انجام شده و بخیه به روی برش خورده باشد تقریبا ۴ هفته زمان لازم که بیمار به طور کامل بهبود یابد. ولی در صورتی که عمل کیست مویی به صورت باز انجام شود یعنی محل برش باز گذاشته شود، ممکن است دستیابی به بهبودی کامل هفته ها و حتی ماه ها به طول انجامد. انجام تمام مراحل مراقبت پس از عمل برای جلوگیری از عود کردن کیست مویی الزامی می باشد. بیشتر مردم می توانند پس از ۲ تا ۴ هفته در محل کار خود حاضر شوند، ولی چنانچه جراحی توسط لیزر صورت گیرد این بازه زمانی ۲ تا ۴ روز خواهد بود.

 مراقبت های بعد از عمل کیست مویی

  • هنگامی که احساس خستگی دارید، استراحت نمایید. خواب کافی به بهبود شما کمک زیادی می کند.
  • سعی کنید هررو راه رفته و روز بعد مسافت بیشتری را نسبت به روز قبل بپیمایید. همانطور که می دانید قدم زدن باعث افزایش گردش خون شده و از یبوست و پنومونی جلوگیری می کند.
  • استحمام کنید و بعد از آن اطراف موضع را با دستمال یا حوله ای نرم خشک نمایید، همچنین از باد گرم سشوار نیز می توانید برای خشک کردن کمک بگیرید.
  • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه جراحی شده بسیار مهم است.
  • سرخودانه رانندگی نکنید، حتما از پزشک خود در مورد زمان آن سوال نمایید.
  • تا زمانی که بهبود نیافته اید روی سطوح سفت و سخت ننشستهو از نشستن به طور طولانی بپرهیزید.

 رژیم غذایی بعد از عمل کیست مویی

داشتن رژیم قبلی خود مسئله ای ایجاد نخواهد کرد.

چنانچه در شکم خود احساس ناراحتی می کنید داشتن غذاهایی مثل مرغ پخته تکه شده، نان سبوسدار، پوره سیب زمینی و ماست که چربی کمی دارند در رژیم غذاییتان به شما کمک می کند.

برای جلوگیری از یبوست می توانید مقدار زیادی مایعات بنوشید.

این امکان وجود دارد که پس از جراحی روده شما به درستی کار نکند، جای نگرانی وجود ندارد زیرا موضوعی شایع است.

مصرف روزانه فیبر به عادی نمودن حرکات روده شما کمک خواهد کرد، چنانچه پس از چندروز حرکت روده ای نداشته باشید، می توانید در مورد استفاده مصرف ملین با پزشک خود مشورت کنید.

داروهای تجویز شده توسط جراح خود را درست سر زمان های تعیین شده، مصرف نمایید.

 

 

 

دکتر سید محسن میرحسینی

متخصص جراحی عمومی

درباره دکتر میرحسینی

دکتر سید محسن میرحسینی بورد تخصصی جراحی عمومی اصلاح جراحی افتادگی پلک - کاهش سایز پستان ابدومینوپلاستی - درمان جراحی فتق های جدار شکم درمان جراحی کیست مویی - لاپاروسکوپی کیسه صفرا

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس