عمل ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی ، جراحی موثری در زیبایی شکم است که موجب سفت شدن و تغییر فرم و برگرداندن شکم های افتاده و شل به فرم قبل خود می باشد.

برای داشتن شکمی لاغر، صاف، سفت و بدون خطوط استریا می توان از ابدومینوپلاستی که یکی از مهم ترین اعمال جراحی ترمیمی است استفاده کرد.

از دیدگاه زیبایی، شکم ایده آل چگونه است؟

شکمی که صاف و مسطح بوده ، پوست اضافه و خطوط استریا نداشته باشد از دیدگاه زیبایی ، شکمی ایده آل است.

 

عمل ابدومینوپلاستی

 

ابدومینوپلاستی در چه مواردي مي تواند به شما کمک کند؟

ابدومینوپلاستی از آن جهت که می تواند به روی سه مولفه اصلی (پوست ، توده چربی ، عضلات) که تغییرات نامطلوب در ظاهر شکم ایجاد می کنند، تاثیر بگذارد یک روش جراحی موثر در بهبود و جوان سازی شکم به حساب می آید. در صورتی که شما فکر می کنید یکی از این مولفه ها یا تمامی آنها را دارا هستید، عمل ابدومینوپلاستی یا تامی تاک می تواند به شما کمک کند.

کاربرد های عمل ابدومینوپلاستی

  • پوست و خطوط استریا: به دلیل این که پوست اضافه، دیگر خاصیت ارتجاعی خود را ندارد نمی توان آن را به وسیله ورزش از بین برد. به همین دلیل بدومینوپلاستی با هدف ایجاد شکمی سفت تر و خطوط استریای کمتر یا بدون خطوط استریا به طور مستقیم با از بین بردن پوست اضافی شکم و بهبود وضعیت خطوط استریا انجام می گیرد.
  • توده چربی: توده چربی اضافی متصل به پوست در زمان حذف آن، حذف خواهد شد. به منظور لاغرتر شدن یا حذف توده های چربی اضافی باقی مانده در شکم، در صورت نیاز و در حین انجام تامی تاک ، لیپوساکشن تکمیلی می تواند کمک کننده باشد.
  • عضلات: با کشیدن عضلات شکمی که به دلیل بارداری یا کاهش و افزایش وزن شل و افتاده، نازک و ضعیف شده اند، می توان آن را بهبود داد. ورزش تا حدودی می تواند باعث تقویت عضلات شکم شود ولی درصورتی که این شل شدگی زیاد باشد دیگر ورزش چندان کارساز نخواهد بود. عضلات افتاده و شل شده در حین عمل بدومینوپلاستی به وضعیت اولیه خود یا حتی مستحکم تر از حالت اصلی برمی گردند. شکمی صاف با یک کمر باریک نتیجه این اعمال برای فرد خواهد بود.

عمل ابدومینوپلاستی برای چه کسانی مناسب است؟

در صورتی که بیماران در مورد یک یا هر سه مولفه اصلی بر روی ظاهر شکم خود نگران باشند. شامل:

  • پوست اضافی یا شل شده ای که در ناحیه شکم وجود دارد (که می تواند با توده چربی نیز همراه باشد).
  • داشتن خطوط استریا در شکم
  • داشتن عضلات شل و افتاده در ناحیه شکم

 

 

دکتر سید محسن میرحسینی

متخصص جراحی عمومی

درباره دکتر میرحسینی

دکتر سید محسن میرحسینی بورد تخصصی جراحی عمومی اصلاح جراحی افتادگی پلک - کاهش سایز پستان ابدومینوپلاستی - درمان جراحی فتق های جدار شکم درمان جراحی کیست مویی - لاپاروسکوپی کیسه صفرا

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس